«Допомогу внутрішньо переміщеним особам на Дніпропетровщині організовано дуже добре. Область може вважатись прикладом в тому, як проводити роботу з переселенцями. Все організовано якісно і професійно», – зауважила Віце-прем’єр-міністр.
На зустріч із Іриною Верещук, окрім переселенців, завітали й заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольга Горб, директор обласного департаменту освіти і науки Олексій Полторацький, фахівці Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України; ректор Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко та працівники закладу.
«До Дніпропетровщини переїжджають із Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької областей. З початку повномасштабної війни область прихистила понад 270 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. Дніпропетровська академія неперервної освіти не стоїть осторонь від їхнього горя. За можливості завжди надаємо допомогу родинам переселенців. Особливо – дітям. Фахівці Академії співпрацюють з волонтерськими центрами, збирають кошти, речі та продукти. Викладачі закладу проводять консультації для тимчасово переміщених осіб і здійснюють психолого-педагогічний супровід дітей-переселенців, а також проводять для них уроки та ігри», – зазначив ректор Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко.
Ірина Верещук спільно з представниками Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Хреста України вручила тимчасово переміщеним особам гуманітарну допомогу (продуктові та гігієнічні набори, рюкзаки, наповнені необхідними речами для школи, ковдри тощо).
«На Дніпропетровщині діють пункти збору гуманітарної допомоги Товариства Червоного Хреста, де збирають речі, ліки, продукти, які потім відправляють до «гарячих точок». Наша організація активно допомагає найнеобхіднішим біженцям із інших областей: житлом, їжею, ліками та речами», – розповіла керівниця обласної організації Товариства Червоного Хреста Людмила Лашко.
У рамках заходу завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами Академії Оксана Бутурліна та доцент кафедри Ірина Коляда провели для дітей освітній майстер-клас з Лего. Також діти мали можливість провести дослідження за допомогою приладів музею науки «Феномента», який діяв у холі Академії.