На вебінарі були розглянуті питання дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти, а також науково-педагогічними працівниками. Висвітлені фактори, що вважаються порушеннями академічної доброчесності, а також можлива відповідальність за ці порушення.
Під час вебінару було обговорено такі поняття, як академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, необ’єктивне оцінювання, обман, списування, суть авторського права тощо. Спікерка Ольга Висоцька пояснили можливі види плагіату, вимоги до оформлення посилань, їх доречність, цитування як один із видів посилань, а також ті дії, що плагіатом не є.
На зустрічі було розглянуто питання про впровадження антиплагіатної системи в ДАНО, коефіцієнти гранично допустимих норм та інші цифрові показники звіту подібності. На думку учасників вебінару: «…сьогодні ми дізналися та підкреслили для себе багато нового, наприклад, види відповідальності за порушення академічною доброчесності та види робіт, що схожі, але не є плагіатом».
Ірина Кобзєва та Ольга Висоцька побажали студентам успіхів у навчанні, дотримуватися академічної доброчесності, що створює довіру до результатів навчання і підвищує успішність у подальшій кар’єрі. Сподіваємось, що проведення таких вебінарів сприятиме формуванню доброчесного академічного середовища та розумінню всіма учасниками освітнього процесу необхідності дотримання принципів академічної доброчесності!