11 квітня 2024 року у Дніпровській академії неперервної освіти для викладачів академії фахівці Дніпровської академії музики провели краєзнавчий мистецький захід «Традиційне весілля Дніпропетровщини: дівич-вечір».
На початку заходу в.о. ректора Віктор Сиченко спільно з депутаткою обласної ради Лілією Гиренко, начальницею управління з питань культури та спорту виконавчого апарату, привітали всіх присутніх.
Формат заходу – концерт-лекція з реконструкцією фрагменту місцевого весільного обряду. Із етнотрадиціями Дніпропетровщини слухачів ознайомила Ольга Гусіна, керівниця лабораторії фольклору та етнографії Академії музики, художня керівниця фольклорного ансамблю «Калита». Дівчата разом зі своєю керівницею проспівали автентичні пісні, зібрані під час етноекспедицій ДАМ Дніпропетровщиною.
Учасники краєзнавчого мистецького заходу отримали можливість не лише зануритися в обрядові традиції регіону завдяки інформативній лекції, а й насолодитися чудовим співом – все це сприяло поглибленню знань та відчуттю атмосфери місцевого культурного досвіду.
В Україні з 2012 року формується Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини. Це державна інформаційна система, що забезпечує ідентифікацію, збирання , накопичення, обробку, захист, облік та доступ до інформації про наявні на території нашої країни елементи нематеріальної культурної спадщини з метою їх охорони. Нині він складається з 5 інвентарів і містить 92 елементи.