14 травня 2024 року відбулося розширене засідання кафедри освітнього менеджменту, державної політики та економіки, за участю стейкхолдерів спеціальності 073 Менеджмент та випускників нашої Академії. Основна мета зустрічі, що проходила в онлайн-режимі, полягала в обговоренні проєкту освітньо-професійної програми «Освітній менеджмент» другого (магістерського) рівня вищої освіти, яка формувалася з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освітнього менеджменту, загроз і можливостей закладів освіти в умовах війни, визначенням необхідних знань й умінь кваліфікованого менеджера.
Гарант освітньо-професійної програми «Освітній менеджмент» другого (магістерського) рівня вищої Ольга Мартиненко акцентувала увагу учасників зустрічі на важливості співпраці викладачів кафедри, групи забезпечення освітньої програми з роботодавцями та громадськістю щодо покращення підготовки майбутніх менеджерів освіти.
Дмитро Воловик, директор навчально-наукового інституту Дніпровської академії музики, кандидат економічних наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, зазначив важливість формування управлінських компетентностей у майбутніх менеджерів освіти, їх обізнаності у питаннях внутрішнього аудиту, плануванні та роботи із кадрами.
Наталія Рева, директор департаменту освіти Кам`янської міської ради, запропонувала більш детально визначити форми організації освітнього процесу, види занять та методи навчання в умовах дистанційного навчання та воєнного стану.
Євгенія Таран, директор комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №94 Дніпровської міської ради, випускниця КЗВО «ДАНО» ДОР» за ОПП «Освітній менеджмент», вважає, що зміст дисциплін відповідає компетентнісній моделі випускника. Окремі теми освітніх компонентів програми передбачають засвоєння принципів академічної доброчесності та психології управління. Навчально-методичне забезпечення наочно демонструє використання активних та інтерактивних форм проведення занять, спрямованих на активізацію комунікативної діяльності здобувачів вищої освіти. Унікальність запропонованої програми – підготовка менеджерів закладів освіти, компетентних фахівців, що враховують тенденції розвитку освіти.
В обговорені ОПП взяли участь Наталія Ткач, директор Дніпровського ліцею №22 Дніпровської міської ради, та Ірина Миронова, заступник директора з НВР цього ж ліцею, акцентувавши увагу на формуванні у здобувачів освіти ґрунтовних знань у сфері менеджменту освітніх закладів, а також здатності їх застосування у практичній діяльності.
Станіслав Мажара, директор ліцею №19 Павлоградської міської ради, та Людмила Макогон, заступник директора з НВР цього ж ліцею, запропонували включити до навчального плану освітній компонент, який підвищить рівень обізнаності здобувачів щодо ефективності ухвалення управлінських рішень.
Усі висловлені думки та побажання буде враховано при затвердженні освітньо-професійної програми «Освітній менеджмент» і навчального плану.
З метою більшої практичної спрямованості навчання заплановано проведення стейкхолдерами гостьових онлайн-лекцій.