Розпочала семінар директор ліцею Ковальова Лілія Петрівна, яка ознайомила присутніх із загальною інформацією про заклад. Метою її доповіді було поширення досвіду дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою «Розробка інноваційного комплексу профільного навчання і його реалізація в умовах безперервної медичної освіти» на основі створеної ліцеєм моделі інноваційного комплексу, яка доводить свою ефективність: вже вдруге поспіль ліцей займає ІІІ місце в рейтингу шкіл України.
Заступники директора: з навчальної роботи Бессонова І.Є., з навчально-методичної – Макаренко Ю.С. та виховної – Нікітюк С.В. – виступили з доповідями про напрямки своєї роботи в умовах безперервної медичної освіти:
- особливості організації навчально-виховного процесу,
- підготовку за професією «Молодша медична сестра з догляду за хворими»,
- національно-патріотичне виховання,
- проектну діяльність ліцею Міжнародного, Всеукраїнського та обласного рівнів.
Практичний психолог ліцею Зюзь В.В. торкнулася питання психологічного супроводу роботи з обдарованими дітьми, а методист ліцею Михайличенко А.Є. розповів про медіа-проекти закладу.
Усім учасникам семінару було цікаво не тільки заслухати теоретичні доповіді, але й наочно побачити проведення уроків у медичному ліцеї. Усі присутні змогли взяти участь у майстер-класах авторської творчої майстерні вчителів біології та хімії, де було представлено фрагменти уроків.
На уроці хімії за темою «Мінеральні добрива» вчитель-методист Роман О.В. разом з учнями досліджувала вміст нітратів у сільськогосподарських культурах з подальшим аналізом їх впливу на організм людини, під час якого ліцеїсти розповіли про першу медичну допомогу в разі отруєння. Після цього було проведено лабораторну роботу з визначення мінеральних добрив за якісними реакціями.
На уроці біології вчитель вищої категорії Машкіна Т.В. разом з ліцеїстами вивчала структуру клітини англійською мовою, а молодий вчитель біології Мошкіна Ірина Станіславівна на узагальнюючому уроці з біології повторювала з учнями основні процеси клітинного рівня, використовуючи новітні технології та ігрову інтернет-платформу «Kahoot».
Наприкінці семінару відбулося обговорення та підведення підсумків. Вчителі біології запропонували й у подальшому проводити подібні заходи для учителів профільних дисциплін з метою обміну досвідом та залишили свої враження в книзі пам’ятних записів КЗО «Дніпропетровський обласний медичний ліцей-інтернат «Дніпро».
Отже, авторська творча майстерня вчителів хімії та біології працює ефективно й злагоджено та прагне поділитися своїм досвідом з колегами.
Дякуємо за співпрацю та сприяння реалізації науково-обласного семінару директору ліцею Ковальовій Лілії Петрівні та педагогічному колективу і учням ліцею.