Захід відбувся на виконання вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» щодо усунення з освітнього контенту випадків прямої та/чи прихованої дискримінації. Тренінг проводився для авторів, експертів та видавців навчальних підручників для закладів загальної середньої освіти України.
Від Дніпропетровщини пройшли попередній відбір та були запрошені для тренінгу всього дві особи. Одна з них – представник Дніпровської академії неперервної освіти, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти, експерт підручників з гуманітарних дисциплін, к.ф.н., Іван Безена.
Відношення до дитини, а відповідно осмислюючи ширше – до природи людини є основою у водорозділі гуманістичної педагогіки та тоталітарно-авторитарної. Тому, дуже актуальним є в ході підготовки макетів підручників, їх експертизі та осмисленні змістовних програмних аспектів у процесі освітньої діяльності мають формувати гуманну особистість, яка буде спроможна розбудовувати суспільство демократичне і відповідальне, формувати культуру відповідальної свободи, яка вільна від дискримінації і насилля.
В ході семінару було розглянуто питання: «Антидискримінаційна експертиза підручників у руслі державної політики», «Яка буває дискримінація і де вона у підручниках?», «Мова вільна від дискримінації», «Як покращити шкільні підручники», «Дискримінація за ознакою статі», «Візуальні комунікації в навчальних матеріалах та їхній вплив на формування особистості». Учасники наради відвідали «Музей жіночої та гендерної історії» і провели дискусійне обговорення за темою «Хто шукає – той знаходить».
Тренерську команду представляли: Дмитро Буланов, Тетяна Дрожжина, Олег Марущенко, Олена Масалітіна, які представляли організаторів наради-семінару.