Метою семінару-тренінгу стало опанування методами та технологіями виховної роботи в контексті освіти для сталого розвитку.
У заході прийняли участь координатори експериментальнихзакладів освіти, що працюють за обласним проектом «Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес». У ході роботи заступники директорів та вчителі, що займаються виховною роботою, аналізували особливості переходу від навчально-виховного середовища до розвивального освітнього простору, порівнювали традиційну і діяльнісну моделі освіти та оцінювали потенціал застосування і впливу на світогляд дітей освітніх і виховних заходів через призму цих моделей.
Педагоги обговорювали практику застосування методів і технологій виховної роботи в інтересах сталого розвитку, вчилися вирішувати дилему вибору між «Хочу» і «Треба», а також досліджували, як відбувається природний перехід у звички важливих моделей поведінки і світогляду.
У другій частині тренінгу учасники знайомилися з принципами створення квестів і ділилися досвідом щодо застосування такої технології в освітньому процесі, обговорювали психологічні особливості цього сучасного популярного ігрового напряму.
Об'єднавшись у команди, учасники тренінгу грали у різноманітні екологічні ігри. Завдяки покроковій грі «Місто майбутнього», де треба було вибирати варіанти відповідей на запитання у конкретних життєвих ситуаціях, одна група тестувала, наскільки актуальними для кожного з гравців є світоглядні моделі сталого розвитку. Друга група створювала екосистеми і харчові ланцюжки, досліджувала вплив на ці екосистеми позитивних і негативних факторів життєдіяльності людини за допомогою гри «Мережа життя». Ще дві групи являли собою команди з конкуруючих урядів, яким за допомогою різних варіантів гри «Зелений менеджер» необхідно було у тривалій перспективі розвивати свої країни, при цьому покращуючи екологічну ситуацію.
Наприкінці учасники обговорили, чому навчилися завдяки цим іграм, з якими питаннями стикнулися і над чим замислилися в процесі тренувальних вправ і дискусій.
Таким чином вдало поєдналися теорія і практика, як можливо через різноманітні інструменти виховної роботи пропагувати ідеї освіти для сталого розвитку та формувати світогляд молодого покоління.