Протягом жовтня-листопада 2018 року викладачами академії проведено ряд лекцій за різною тематикою, а саме:
5 жовтня – «Козацькі традиції і сучасність» (Крижановська Жанна Миколаївна). В ході спілкування з військовослужбовцями змістовно та пізнавально висвітлено окремі питання козацьких традицій, роль і місце деяких історичних постатей під час козацької доби, вплив і значення тих подій на розвиток Придніпровського краю. Напередодні Дня захисника України Жанна Миколаївна щиро поздоровила особовий склад ПвК зі святом та прочитала авторський вірш під назвою «Відродження нації».
19 жовтня – «Христянська етика, як складова світогляду сучасного військовослужбовця» (Рогова Олена Георгіївна).
26 жовтня – «Сучасні аспекти реформування освіти» (Безена Іван Михайлович).
2 листопада – «Життєствердний світогляд – як свідомий вибір особистості» (Дев’ятко Наталія Володимирівна). Лектор розповіла військовим про дві базові світоглядні системи, які на сьогодні знаходяться у постійному конфлікті між собою. Умовно їх можна назвати відповідно до їхньої головної відмінності як «життєствердний» та «маргінальний» («смертєствердний») типи світогляду. Також слухачів ознайомлено із правилами, яких треба дотримуватись, аби протидіяти негативному зовнішньому впливу, і як спілкуватись з тими, хто, на жаль, не зміг його уникнути.
9 листопада – «Освіта для сталого розвитку як основа модернізації змісту вітчизняної освіти» (Карпань Ірина Семенівна). Основними питаннями, що розглядалися на занятті були: основні положення концепції стійкого розвитку; розвиток освіти для сталого розвитку в документах; упровадження принципів ОСР на засадах педагогіки емпауермент; створення коміксів в навчанні як сучасний ефективний метод передачі і засвоєння знань.
16 листопада – «Внутрішня картина воєнної психологічної травми» (Ілларіонова Ольга Петрівна). Лектор розповіла слухачам про внутрішню картину психологічної травми. Що відчувають зазвичай люди, що повернулись з війни, і які в них є очікування? Як розпізнати прояви посттравматичного синдрому, як поводити себе в кризовому стані, або як допомогти постраждалому, з яким доводиться бути поруч – саме ці важливі питання піддавалися детальному розгляду на занятті.