На відкритті олімпіади, крім учасників та керівників команд, були присутні представники академії, члени журі та оргкомітету олімпіади.
Своє вітальне слово із побажаннями успішних змагань та перемог сказали представники оргкомітету: Людмила Базилевська, завідувач навчально-методичної лабораторії соціально-гуманітарних дисциплін Дніпровської академії неперервної освіти, та Іван Безена, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін академії, кандидат філософських наук.
До вітального слова долучилася Катерина Романенко, голова журі, доктор наук з державного управління, директор навчально-наукового інституту управління, яка ще й розповіла, що у шкільному віці також розпочинала свій шлях до правової науки з участі в олімпіаді з правознавства.
До учасників олімпіади із побажаннями успіху звернувся член журі Олексій Світличний, доцент кафедри публічного права Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидат юридичних наук.
Для організації та проведення ІІІ етапу олімпіади з правознавства, було створено оргкомітет, який займався підготовкою та проведенням олімпіади.Олімпіада пройшла злагоджено, належний рівень її організації забезпечували вчителі правознавства із м. Дніпра (заклади загальної середньої освіти під №№ 2, 37, 86, 108, 112, 135, 143).
Важливу частину олімпіади складали завдання, що є основою змагань школярів. Від того, як вони складені і як у них відображається правові поняття та принципи права, залежить виявлення знань учасників, їхнє розуміння права. Завдання включали різнорівневі тести з одиничним варіантом відповідей та завдання теоретичного характеру, де учні мали відповісти на запитання, розкрити зміст дефініцій, виправити помилки в тексті та заповнити пропущені місця. До завдань також входили юридичні задачі із конституційного, цивільного, адміністративного, сімейного, трудового та кримінального права. А в деяких завданнях учасники повинні були вирішити ситуацію по суті та надати практичні коментарі.
Журі, до складу якого увійшли найкращі вчителі-практики з різних регіонів Дніпропетровщини, представники закладів вищої освіти, а також представники громадських організацій, об’єктивно оцінювало учнівські роботи та визначило кращих юних правознавців у нашій області. Всі учні, які брали участь в олімпіаді, певною мірою справилися із запропонованими завданнями і результати їх виступів були занесені до протоколів засідання журі.
Підрахунки та визначення переможців ІІІ етапу олімпіади з правознавства дозволять рекомендувати найбільш здатних і обдарованих школярів для участі у фінальному етапі Всеукраїнської олімпіади, що пройде на весняних канікулах у Тернопольській області.