Учасників фінального етапу Міжнародного конкурсу привітали: представник Міністерства освіти і науки України Юрій Сафонов, доктор економічних наук, професор, заступник директора з наукової та методичної роботи Інституту модернізації змісту освіти; Валентина Біляцька,доктор філологічних наук, професор кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»;Антоніна Сергієнко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти, відповідальна в області за проведення конкурсу імені Тараса Шевченка. Юрій Сафонов передав учасникам фінального етапу Міжнародного конкурсу вітальні слова міністра освіти і науки України Ганни Новосад і надзвичайно чуттєво, глибоко, патріотично привітав присутніх на цих Шевченківських урочистостях. Він наголосив на неперехідній значущості поетичного генія Кобзаря для нас, українців, і для всього світу, на ще не пізнаній глибині поетичної творчості народного поета і закликав молодь вивчати, досліджувати, розкривати унікальність творчості Т.Г.Шевченка. Палкі слова нашого гостя-земляка для багатьох присутніх стали власним одкровенням і пролунали в надзвичайно урочистій тиші як щире пошанування українського митця з пророчим мисленням, який, дійсно, подолав часову відстань, став нашим сучасником і орієнтиром для кожного у виборі моральних та національних цінностей.
Урочистості та святкового настрою присутнім у залі школярам, педагогам, батькам додало музичне вітання від юної дипломантки конкурсу Аріни Голуб, учениці СЗШ №6 м.Павлограда . Переможцям ІІІ етапу конкурсу було вручено дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів. Урочистості продовжилися літературними читаннями. Школярі та студенти читали поезії Кобзаря, декламували власні вірші, присвячені Тарасові Шевченку та рідній Україні. Своїм поетичним і акторським хистом особливо вразили Анастасія Сербул, учениця 11 класу СЗШ №75 м.Кривого Рогу, Віолетта Рец, студентка Дніпропетровського університету внутрішніх справ, Карина Коденчук, студентка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Після урочистого відкриття учні приступили до виконання конкурсних робіт. Школярі працювали над творчими завданнями у залежності від вікових категорій дві-чотири години. Завдання були доставлені представником МОН України, а конверт відкритий у присутності конкурсантів о 9 годині ранку. Організатори конкурсу, педагоги, гості відзначили високий рівень духовності такої талановитої молоді та беззаперечне значення ідей Великого Кобзаря у їхньому житті.