Не дивлячись на складність епідеміологічної ситуації, цьогоріч 22 січня у ІІІ етапі всеукраїнської олімпіади з історії змагалися 139 учасників, які виявили бажання продовжувати свої інтелектуальні змагання в Дніпровській академії неперервної освіти.
Серед учасників обласної олімпіади оргкомітет зареєстрував 34 учні 8 класів, 32 учні – 9 класу, 10 клас представляли 37 учасників, а у 11-му класі було 36 старшокласників.
Учасників олімпіади радо вітали голова оргкомітету Валентина Середня, начальник управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, Марина Ватковська, проректор Дніпровської академії неперервної освіти, Іван Безена, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти.
До вітання учасників олімпіади був запрошений голова журі Сергій Світленко, декан історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара, професор кафедри історії України, доктор історичних наук та викладачі цього університету.
Разом з тим, із вітальним словом до учасників звернулась Наталя Печеніна, завідувач кафедри історії України та правознавства Криворізького державного педагогічного університету, доцент, кандидат історичних наук та інші представники закладів вищої освіти.
Належний рівень організації олімпіади забезпечував оргкомітет, що складався із вчителів історії закладів загальної середньої освіти м. Дніпра: СЗШ №89, №135, НВК №37, гімназія №3, Наукового ліцею міжнародних відносин ІІ-ІІІ ступенів.
Науково-теоретичний рівень олімпіади забезпечувало журі, до складу якого увійшли не лише науковці, але й найкращі вчителі історії з різних куточків Дніпропетровщини, що мають і мали досвід у підготовці переможців олімпіад різних рівнів, а також автор шкільних підручників з історії України для 8 класу – Павло Чорнобай та Ігор Щупак.
Завдання, що були запропоновані учням для виконання, розроблені за аналогією до ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії та ЗНО. Для кожного класу завдання охоплювали програмовий матеріал за попередні роки навчання (історії України та всесвітня історія), а також теми, вивчені до дня проведення ІІІ етапу олімпіади.
Журі об’єктивно оцінювало учнівські роботи та визначило кращих юних істориків у нашій області.
Всі учні, які брали участь в олімпіаді, певною мірою справилися із запропонованими завданнями і результати їх виступів були занесені до протоколів засідання журі.
Хочемо зазначити, що із 139-ти учасників переможцями стали 70: І місце здобули 11 учнів, ІІ – 18 учнів, ІІІ – 39 учасників.
Тож вітаємо усіх переможців та бажаємо нових досягнень! І дякуємо всім учасникам олімпіади, оргкомітету та журі за плідну роботу!