17 січня 2025 року організаційний комітет та журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії провели змагальний день для учнів 8, 9, 10 та 11 класів в дистанційному форматі.
Учасники, а це обдарована молодь, яка у себе в територіальних громадах вже стала переможцем олімпіади з історії, тепер в такому статусі представляли свої громади на обласному етапі в місцевих студіях, які було створено в безпечному середовищі та мали альтернативне забезпечення електроенергією й Інтернет мережею. За поданнями територіальних громад, із зареєстрованих осіб прийняли участь 48 учнів 8-х класів, 52 учня 9-х класів, 57 – 10-х класів та 73 учня 11-х класів.
Оргкомітет у тісній співпраці із журі та відповідальними особами територіальних громад створили оптимальні умови для організованого проведення олімпіади з історії. В місцевих студіях зібралися територіальні знавці історичної пам’яті й освіти, відповідно вирішили позмагатися за призові місця регіонального рівня. Адже найпідготовленіші і успішніші будуть представляти Дніпропетровську область на IV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.
Організаційний комітет олімпіади вдячний науковцям історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (декан: професор, доктор історичних наук, Архірейський Д.В.) та кафедри соціально-гуманітарної освіти комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» за підготовку тестових і творчих завдань до ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.
За ходом виконання завдань здійснювалась робота із відеоспостереження за дотриманням учасниками норм академічної доброчесності та самостійного виконання олімпіадних завдань. Здобувачі освіти – учасники змагання, виконавши роботу через цифрові мережі, відправляли їх до створених ресурсних папок олімпіади. Далі приступили до роботи члени журі, які узагальнювали виконання тестових і творчих завдань з дотриманням встановлених норм й критеріїв для оцінювання. Адже, всі олімпіадні роботи було зашифровано та передано журі, що створювало рівні умови для неупередженого і об’єктивного оцінювання.
Попередні результати участі в олімпіаді з історії було розміщено на закритих цифрових платформах для першочергового ознайомлення здобувачами освіти – учасниками олімпіади та для аналізу відповідальними особами територіальних громад. Апеляційний період пройшов, всі проблемні питання й звернення розглянуто, надано роз’яснення та далі журі прийнято рішення по кожному зверненню. В той же час окреслено ряд проблемних питань, які потребують стратегічного врахування і вирішення у майбутньому.
Тепер від імені журі олімпіади, ми повідомляємо широкій громаді Дніпропетровщини про результативні підсумки ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Щиро дякуємо учасникам за активну участь в олімпіаді, вчителям за добру підготовку здобувачів у галузі історичної освіти.
Слава Україні! Героям слава!
З відповідями олімпіадних завдань, протоколом журі про підсумки олімпіади можна ознайомитись на сайті Академії.