11 лютого 2025 року організаційний комітет та журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади із правознавства провели творчий змагальний день для учнів 9, 10 та 11 класів в дистанційному форматі.
Учасники олімпіади, а це обдарована молодь, яка у себе в територіальних громадах вже стала переможцем учнівської олімпіади з правознавства, а тепер в такому статусі представляли свою території на ІІІ (обласному) етапі, зібрались в місцевих студіях, які було створено в безпечному середовищі та мали альтернативне забезпечення електроенергією й Інтернет мережею. За поданнями/заявками територіальних громад Дніпропетровщини зареєструвалися для участі 169 осіб, а взяли участь – 159 осіб із вказаних класів (9 клас – з 67 зареєстрованих, прийняли участь 64 особи, 10 клас – з 54 зареєстрованих, прийняли участь 47 осіб, 11 клас – із 48 зареєстрованих, прийняли участь 48 осіб), які добровільно виявили бажання прийняти участь в творчому змагальному конкурсі серед шкільної та професійно-технічної молоді від своїх територій й закладів освіти всіх типів і форми власності.
Оргкомітет у тісній співпраці із журі та відповідальними особами територіальних громад створили оптимальні й безпечні умови для організованого проведення олімпіади з правознавства. В місцевих студіях зібралися територіальні знавці права та його галузей, відповідно вирішили позмагатися за призові місця на регіональному рівні. Адже найкомпетентніші, найпідготовленіші і успішніші будуть представляти Дніпропетровську область на IV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства.
Організаційний комітет вдячний науковцям в галузі права, директору інституту управління КЗВО «ДАНО» ДОР» проф. Романенко К.М. та науковцям кафедри соціально-гуманітарної освіти за підготовку тестових, творчих й практичних завдань до олімпіади.
За ходом виконання завдань здійснювалась робота із відео спостереження за дотриманням учасниками норм академічної доброчесності та самостійного виконання олімпіадних творчих завдань. Здобувачі освіти – учасники змагання, виконавши роботу через цифрові мережі, відправляли їх до створених ресурсних папок олімпіади. Далі приступили до роботи члени журі, які узагальнювали виконання тестових і творчих завдань з дотриманням встановлених норм й критеріїв для оцінювання результатів відповідей здобувачів освіти. Адже, всі олімпіадні роботи було зашифровано та передано журі, що створювало рівні умови для неупередженого і об’єктивного оцінювання.
Попередні результати участі в олімпіаді з правознавства було розміщено на закритих цифрових платформах для першочергового ознайомлення здобувачами освіти-учасниками олімпіади та для аналізу відповідальними особами територіальних громад. Апеляційний період для здобувачів освіти та учасників олімпіади пройшов, всі проблемні питання й звернення розглянуто апеляційною комісією, надано роз’яснення заявникам, далі журі прийнято протокольне рішення про підсумки учнівської олімпіади з правознавства.
Від імені журі учнівської олімпіади з правознавства, ми повідомляємо широку громаду Дніпропетровщини про результативні підсумки олімпіади.
Щиро дякуємо учасникам за активну участь в олімпіаді, вчителям з правознавства за добру підготовку здобувачів у галузі права.
Слава Україні! Героям слава!
Протоколи журі про підсумки олімпіади можна переглянути у вкладенні.