Ще заздалегідь, готуючись до обласного етапу олімпіади, в межах районів, міст та районів міста Дніпра проводився відбір учасників II етапу. До участі в обласному етапі допускалися лише ті учасники, що були визначені як переможці попереднього етапу в своєму регіоні.
На олімпіаду з'їхались 160 учасників з усіх регіонів Дніпропетровщини, а саме: учнів 8 класів було 25, учнів 9 класів – 37, серед 10-тикласників до олімпіади долучились 44 учні. Найбільше на олімпіаді були присутні випускники – учні 11 класу, котрих було 54.
На відкритті олімпіади, крім учасників та керівників команд, були присутні офіційні особи та ті, хто займався організацією заходу.
Вітальне слово із побажанням успішних змагань сказав ректор Дніпровської академії неперервної освіти, доктор наук з державного управління, професор кафедри освітнього менеджменту, державної політики та економіки, депутат Дніпропетровської обласної ради Віктор Сиченко. До учнів та їх вчителів із щирими побажаннями успіху звернулася голова оргкомітету, заступник начальника управління дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти – начальник відділу загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Наталія Олійник. З особливим захопленням всі учасники олімпіади слухали вітальну промову голови журі, декана історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, професора кафедри історії України, доктора історичних наук Сергія Світленка. Наприкінці відкриття до всіх учнів із привітаннями звернувся автор шкільного підручника з історії України для учнів 8 класу Павло Чорнобай, доцент кафедри історії та політичної теорії Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидат історичних наук, шкільний вчитель.
В цілому олімпіада пройшла злагоджено, на високому організаційному рівні. Належний рівень організації олімпіади забезпечував оргкомітет, що складався із вчителів історії м. Дніпра (СЗШ №№ 2, 37, 86, 108, 112, 143).
Журі упродовж двох днів об’єктивно перевіряли учнівські роботи та визначали кращих серед кращих. Всі учнівські результати були занесені до протоколів засідання журі.
Результати обласної олімпіади з історії дозволять рекомендувати найбільш здатних і обдарованих школярів для участі у фінальному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії, котра пройде на весняних канікулах у м. Львові. Підсумки змагань та відповіді на завдання розміщено у вкладеннях.