Це унікальна освітня програма, в якій поєднано відвідування місця пам’яті з фрагментами свідчень очевидців, для того, щоб краще дізнатися про історичні події, які відбувалися на конкретному історичному місці. Відеофрагменти для екскурсій було відібрано зі свідчень з Архіву Візуальної Історії Фонду Шоа. Ці свідчення, разом з фотографіями, документами, картами та іншими першоджерелами були розміщені на планшетах і в мобільному додатку, якими користувались учні, навчаючись проводити екскурсії. Використовуючи цю програму, учні дізнавалися більше про деталі розташування фактичних місць пам’яті у нашому місті та почули розповіді свідків, відчули, як пам'ять місця стає їхнім спогадом, яким чином наше життя сьогодні є частиною історії майбутнього.
Програма триватиме до 10 травня.
Складові програми є такими:
- 16-18 квітня - тренінговий семінар та освітні заходи для вчителів і старшокласників-гідів у партнерстві з Українським інститутом вивчення Голокосту “Ткума”;
- 19 квітня по 10 травня - екскурсії з відеосвідченнями на планшетах для шкільних груп;
- 10 травня - підведення підсумків нового проекту.
16 квітня до роботи на проекті приєднався заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку з тимчасовим офісом у Дніпрі – пан Петер Шмаль. Він привітав майбутніх гідів, відвідав тренінгові заняття, поспілкувався з учнями про важливість історичної пам'яті, розповів про власний досвід волонтерства та навіть здобув кількох друзів, виконуючи вправи разом із підлітками (про це – на фото та за посиланням: https://www.facebook.com/tolerspace/photos/a.1575475535917676/1576036592528237/?type=3&theater).
Учасниками проекту є 16 учнів 9-10 класів комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №15» та комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 62».
Хочеться побажати успіху у реалізації цього проекту всім зацікавленим освітянам та старшокласникам та сказати слова вдячності тренерам громадської організації «Освітній центр «Простір толерантності» Анні Ленчовській, Андрію Книжному, Олександрі Козорог за професіоналізм та психологічний комфорт під час практичних занять.