31 серпня та 09 вересня 2022 року в режимі відеоконференції відбулися зустрічі викладачів кафедри психології, психологів системи освіти Дніпропетровської області та студентів-психологів ДАНО з Дафною Шарон-Максимов – психологинею по роботі з психотравмами і посттравмами у дітей та підлітків, терапевтом з хібукі-терапії (Ізраїль).
«Хібукі» на івриті означає «розкриті обійми». Хібукі – цеіграшковий песик, який допомагає у безпечний спосіб позбавитися психологічної травми. Розроблений Метод Хібуки-терапії був понад 15 років тому. У 2006 році, перед доктором Шай Хен-Галь виникла проблема, як допомогти тисячам дітей, що опинилися у таборі біженців під час Другої Ліванської війни. Доктор Шай Хен-Гальта команда досвідчених дитячих психологів прагнули підтримати відновлення дітей, постраждалих від війни.
Дитину знайомить з Хібукі (собакою обіймакою) дорослий, що пройшов короткий навчальний тренінг. Малюк отримує друга, про якого може дбати і через якого він може транслювати свій внутрішній світ. Граючись з іграшкою песиком, дитина переносить свої емоції та переживання на Хібукі, i в такий спосіб запускає процес відновлення після психологічної травми. У Хібукі сумні очі, в яких малюк бачить відображення та прийняття свого смутку – вони сумують разом, а разом завжди легше. Хібукі має довгі вуха, щоб уважно слухати дитину, не перебиваючи і не засуджуючи. З його довгими лапами, які дозволяють Хібукі «обіймати» дитину цілий день та іншими спеціальними функціями, песик не залишає байдужою жодну дитину. Неможливо переоцінити важливість обіймів для емоційного стану дитини. Кожна дитина потребує люблячих і підтримуючих обіймів.
У процесі зустрічі відбувався обмін думками, пропозиціями щодо співпраці та навчання.