25 листопада 2023 року українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. 90 років минуло від наймасштабнішої за трагічними наслідками події – геноциду українського народу, здійснюваного тоталітарним радянським режимом. Владний терор, який тривав 22 місяці, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського правління, стратегія і тактика якої виконувалась, починаючи з 1928 року.
Нам, освітянам, належить чесно висвітлювати цю трагічну сторінку історії задля збереження соціокультурної самобутності народу, виховання дітей у дусі любові до свого народу, своєї Батьківщини. Саме тому науковці та методисти Дніпровської академії неперервної освіти наполегливо працюють в цьому напрямку: здійснюють поглиблені дослідження теми, розробляються плани уроків та позашкільних заходів, видаються методичні посібники як в паперовому, так і в електронному форматах.
Минулого року написано й упорядковано електронний збірник «#1932-1933: Ми пам’ятаємо». Книгу розміщено на сайтах Дніпропетровських обласних бібліотек для молоді і для дітей.
Знайти її можна за посиланнями: http://biblio-child.dp.ua/elektronni-knyhy або https://dobm.dp.ua/elektrona-biblioteka/?fbclid=IwAR3MAnBLTfx__a8y2KW_JGzsrWrHm_w4X3sEWZgdddgQVZf6G40nshqMo0I
Скачувати та користуватись збірником можна безкоштовно.
Цього ж року було запроваджено глобальний проєкт – створення книги шрифтом Брайля. Під керівництвом ректора, професора Віктора Сиченка фахівці КЗВО «ДАНО» ДОР» розглянули й обрали до друку повість «Три сходинки Голодомору» дніпровської «Золотої письменниці України», методиста Академії Еліни Заржицької.
Книга видана в Угорщині, у межах Міжнародного проєкту «Feel Europe українською», адаптована для читачів з особливими потребами за принципами універсального дизайну. Вона має також електронний додаток – аудіоверсію. Начитку здійснила доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти ДАНО Олена Федіна.
Художнє оформлення виконали юні ілюстратори – вихованці Дніпропетровського обласного дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка».
«Це дуже важлива, потрібна і своєчасна праця,– стверджує ініціаторка видання, голова Фундації української книги в Угорщині Уляна Княгинецька. – Українська громада в Угорщині робить надзвичайно багато для підтримки й промоції української культури загалом, і для вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні. Бо пам’ять – це також зброя. Це запорука нашого майбутнього, а забуття – смерть для нації і держави.
Непокаране зло завжди повертається. Зробимо ж все можливе, щоб цей бій зі злом став останнім і закінчився нашою Перемогою». Ми розуміємо, що майбутнє починається вже сьогодні. Заради цього освітяни Академії і працюють!