Учасники круглого столу: в.о. ректора Дніпровської академії неперервної освіти Віктор Сиченко, представники громадських організацій Дніпропетровської області «Український культурний центр» Ляля Євтушенко, голова ГО «Сузір’я мальв» Кристина Головачова, магістр державного управління, доктор філософії в галузі права, правозахисниця, працівники кафедри соціально-гуманітарної освіти академії, вчителі української мови та літератури, вихователі дошкільних закладів освіти Дніпропетровської області.
Українська мова є важливим державотворчим чинником в Україні, засобом суспільного поступу вперед, інтелектуального розвитку і зміцнення нації, збереження культурного надбання українського народу, ідентифікації громадян України, формування національно свідомих, орієнтованих на загальнолюдські та національні цінності молодих українців.
Зі вступним словом звернувся в.о. ректора академії Віктор Сиченко, поділились своїм досвідом освітньої діяльності та думками: «Застосування державної мови в освітній галузі: проблеми впровадження» Кристина Головачова; «Особиста відповідальність викладача за майбутнє незалежної України в контексті впровадження єдиної державної мови у всіх сферах суспільного життя» Ляля Євтушенко; «Зміцнення статусу української мови як державної в сучасних освітніх закладах, шляхи формування у школі компетентного мовця» доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти академії Антоніна Сергієнко; «Формування ціннісного ставлення до української мови на уроках та позакласній освітній діяльності» (з досвіду роботи), вчитель української мови та літератури НВК №148 м. Дніпро Галина Смаглюк; «Формування ціннісного ставлення до української мови на уроках та позакласній освітній діяльності» (з досвіду роботи), вчитель української мови та літератури ліцею м. Покров Галина Ейхвальд; «Державна мова як фактор ідентичності особистості», радник ректора, д.філос.н., професор Михайло Романенко; «Літератори Дніпропетровщини в контекстах державної мовної політики», методист НМЛ академії, член Національної спілки письменників України Еліна Заржицька; «Про план-заходи щодо співпраці КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» та громадської організації «Український культурний центр» (Дніпропетровська область) на ІІ півріччя 2018 року», завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти Іван Безена.
За результатами прийнято рекомендації щодо питання виконання мовного законодавства України в освітньому просторі. А саме:
- Всім закладам освіти розвивати сфери застосування у освітній діяльності державної мови;
- Надавати допомогу в опануванні українською мовою, українською професійною лексикою педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів вищої, професійно-технічної, загальної середньої та дошкільної освіти;
- Надавати допомогу в оволодінні українською мовою державними службовцями, мешканцями м. Дніпра й області;
- Продовжувати роботу з популяризації української мови в учнівському, студентському, педагогічному та громадському середовищах;
- Систематично сприяти проведенню традиційних конкурсів різного рівня (Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Тараса Шевченка для студентської та учнівської молоді, Міжнародний конкурс імені Петра Яцика, Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» тощо);
- Активізувати участь науково-педагогічних та педагогічних працівників у проведенні наукових конференцій, семінарів, досліджень та запровадженні нових проектів з української мови і літератури.