У 2022 році всеукраїнський конкурс «Учитель року» проводиться у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства» та «Мистецтво» та буде проведено у два тури: перший – в областях та м. Києві; другий – на загальнодержавному рівні.
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 29.09.2021 №1034 «Про проведення всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022», рішення центрального організаційного комітету конкурсу (протокол №1 від 30.09.2021) доводимо до вашого відома умови та порядок проведення конкурсу, інші допоміжні матеріали, що додаються.
Просимо педагогічних працівників закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти долучатися до участі в конкурсі. Наголошуємо, що участь педагогів у конкурсі є добровільною.
Для участі в конкурсі педагогічним працівникам необхідно:
- зареєструватися в період з 11 по 31 жовтня 2021 року на офіційній сторінці конкурсу в розділі «Реєстрація учасників 2022» https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2022/reyestraciya-uchasnikiv-2022 (реєстраційна форма для ознайомлення – у додатку 1 до Листа МОН);
- подати організаційному комітетові першого туру конкурсу інформаційну карту (додаток 2 до Листа МОН).
Привертаємо увагу на дотримання законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час проведення конкурсу; забезпечення прозорості й відкритості випробувань конкурсу, висвітлення перебігу конкурсу на веб-сайтах органів управління освітою, науково-методичних та методичних установ.
Конкурс проводиться у два тури. Перший тур конкурсу може проходити в один або декілька етапів в очному або дистанційному форматах. Другий тур конкурсу проводиться в два етапи: відбірковий та фінальний.
На першому турі конкурсу проводяться такі випробування (опис у додатку 3):
- у номінаціях «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства» - «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Практична робота», «Тестування», «Урок», «Фрагмент дистанційного уроку»;
- у номінації «Мистецтво» - «Майстер-клас», «Практична робота», «Творча робота», «Тестування», «Урок», «Фрагмент дистанційного уроку».
Для проведення першого туру конкурсу утворюються організаційні комітети, які: здійснюють організаційне забезпечення першого туру конкурсу; визначають порядок проведення першого туру (кількість етапів, розподіл конкурсних випробувань за етапами (не менше двох на кожному етапі), кількість учасників, які переходять на наступний етап (у разі проведення в декілька етапів); формат проведення етапів (очний чи дистанційний); дати, місце й особливості проведення випробувань); забезпечують ознайомлення учасників з порядком проведення першого туру не пізніше ніж за два тижні до початку випробувань; можуть приймати рішення щодо зміни кількості та формату проведення випробувань.
Переможці першого туру конкурсу до 01 березня 2022 року надсилають на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.:
- інформаційну картку у текстовому процесорі МісrosoftWordз урахуванням змін, що відбулись у педагогічній та методичній діяльності від початку першого туру конкурсу;
- покликання на відеорезюме (план відеорезюме у додатку 4);
- портретне фото у форматі JPG/JPEG(400 х 400 пікселів).
У темі повідомлення зазначається номінація, наприклад, «Біологія». У назвах файлів обов’язково вказуються номінація та прізвище, наприклад, «Біологія_Хоменко».
Більш детальна інформація – див. вкладення.