Упродовж усього свого існування людство напрацьовувало певні шаблони поведінки та світосприйняття, що значною мірою полегшувало існування і комунікацію. Однак якщо одні шаблони стали корисними, то інші –шкідливими. До таких належать гендерні стереотипи. Що це таке, чим вони небезпечні і як їм протидіяти дізнались більше 100 педагогічних працівників закладів освіти Дніпропетровської області.
Дніпровська академія неперервної освіти провела тренінги «Долаємо гендерні стереотипи разом» для педагогічних працівників Вербківського, Кочерезького ліцеїв та Олександрівської гімназії Вербківської сільської ради Павлоградського району, Комунального закладу «Гімназія №10» Кам’янської МР, Комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №67 еколого-економічного профілю» Дніпровської міської ради, фахівців Відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Вербківської сільської ради.
Директорка навчально-методичного центру забезпечення якості освіти Академії, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда – Україна» Ірина Кобзєва ознайомила учасників тренінгів з чинним законодавством, що стосується впровадження ґендерної рівності у сфері освіти, зокрема: системній протидії насильству за ознакою статі, запобігання та протидії будь-якій дискримінації у сфері освіти, для всіх учасниць/учасників освітнього процесу, на всіх рівнях освіти, розвитку інклюзивного та ґендерно чутливого публічного простору.
Під час тренінгів педагогічні працівники опрацювали поняття «ґендер», «стать», «ґендерно зумовлене насильство», «насильство за ознакою статі», «стереотипи», «ґендерні стереотипи», «упередження», «дискримінація», «ґендерна рівність», «політика ґендерного мейнстримінгу (gender mainstreaming policy)».
Учасники тренінгів усвідомили існуючі та найбільш поширені стереотипи в освітньому процесі, а також їх вплив на підходи та принципи впровадження культури гендерної рівності тощо.