До розгляду складних і неоднозначних питань української історії були запрошені провідні вчені із різних куточків України:
- м. Київ - Патриляк І.К., доктор історичних наук, декан історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко, який допомагав вчителям історії пеереосмислити проблему «Українське питання» напередодні та в перші роки Другої світової війни»;
- м. Запоріжжя - Щур Ю. І., науковий співробітник Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина», старший викладач кафедри новітньої історії України ЗНУ, який актуалізував проблеми історії рідного краю та сусідніх із Дніпропетровщиною історико-географічних регіонів: «Визвольний рух на Півдні України 1941-1943 рр.»;
- м. Луцьк - Сущук О. П., кандидат історичних наук, завідувачка відділом «Книга пам’яті» редакційно-видавничої групи «Науковий центр історичних студій Волині», яка поділилася своїми науковими дослідженнями з проблеми «Інтеграція Західної України в радянську тоталітарну систему у 1944–1945 рр.: механізми, форми і методи»;
- м. Дніпро - Щупак І. Я., кандидат історичних наук, директор Українського інституту вивчення Голокосту ТКУМА, директор Музею пам’яті Єврейського народу і Голокосту в Україні, заслужений вчитель України, який вкотре наголосив на проблемах геноциду «Голокост на «кривавих землях»: особливості знищення, опору та рятування євреїв України в період Другої світової війни».
До участі в онлайн семінарі та обговорення питань долучились вчителі історії Дніпропетровщини, яким були цікаві, а головне, дуже необхідні нові знання з цієї проблематики.
Фокусуючись на вказаній проблематиці, провідні українські вчені-історики запропонували вчителям історії для розгляду складні питання Другої світової війни, що охоплюють множинність наративів та проблематизують наявну термінологію, яка описує ці події у сучасних шкільних програмах.
Матеріали семінару розкрили складну динаміку локальних і глобальних історичних процесів та спонукали вчителів до індивідуального переосмислення історії Другої світової війни і до проговорення цієї теми з учнівською аудиторією.
Дякуємо всім учасникам та співорганізаторам онлайн семінару та сподіваємось, що таке партнерство, незважаючи на складні часи, буде плідним і продовжуватиметься!