Дніпропетровщині випала особлива честь проводити методичний вебінар 9 березня 2021 року – у день відзначення 207-ої річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У ці шевченківські дні вся Україна була на одній хвилі з Дніпропетровською областю та Дніпровською академією неперервної освіти. Дійсно, наживо наш вебінар слухали близько шестисот осіб, за добу маємо більше двох тисяч переглядів на фейсбук- та ютуб-просторах, а також сотні коментарів та відгуків (посилання на ютуб і сторінку ТВО «Соняшник»: https://www.youtube.com/channel/UC3uvAzKcnxrtmzpqhbeGOZA , https://www.youtube.com/watch?v=zLI7MvlW0Q8&t=343s ).
Як написала Наталія Михайлівна Підгірна, учитель української мови і літератури Верхньодніпровського району: «Своїми мудрими порадами та секретами педагогічної творчості сьогодні з учителями України ділилися організатори методичного вебінару «Ціннісно-смисловий контекст сучасної неперервної освіти учителів-філологів Дніпропетровщини»: Сергієнко Антоніна Антонівна, Дорошенко Оксана Анатоліївна, Криворотенко Ольга Григорівна, Корзун Катерина Миколаївна, Щербина Ліна Миколаївна. Дякуємо організаторам за важливі настанови щодо удосконалення фахових компетентностей педагогів, цікаві ідеї для сучасного уроку та навчального простору. На вебінарі прозвучало багато необхідної та корисної інформації в контексті професійного стандарту вчителя».
Дійсно, Сергієнко А.А., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР», ознайомила слухачів із можливостями професійного розвитку вчителів-філологів Дніпропетровщини, які створює наша академія, забезпечуючи неперервну освіту педагогів та реальні шляхи для саморозвитку і самореалізації педагогічних працівників.
Старший викладач кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗВО «ДАНО» ДОР» Дорошенко О.А. чітко окреслила шляхи до якісної освіти та сформованості загальних і професійних компетентностей учителя, наголосивши на оновленні Дніпровською академією неперервної освіти навчальних планів, освітніх програм курсів та спецкурсів за вибором з метою реалізації сучасних освітніх нормативних документів. Адже міністр освіти і науки України, виступаючи 2 березня 2021 року на нараді керівників закладів післядипломної педагогічної освіти, наголосив: «… заклади післядипломної педагогічної освіти є ґрунтом, на якому стоїть розвиток української освіти».
Заслужений учитель України Криворотенко О.Г, розкриваючи ресурсні можливості для учителів усієї України «Озонівської спільноти» в мережі «Фейсбук», закцентувала увагу на історії та результатах впровадження технологій особистісно зорієнтованого навчання на Дніпропетровщині, розкрила багатий зміст оприлюднених на сторінках групи «Озонівська спільнота» матеріалів науковців, методистів, учителів, зокрема і статті розробника технологій особистісно зорієнтованого навчання на уроках української літератури Анатолія Миколайовича Фасолі.
Корзун К.М., учитель української мови і літератури Нікопольської СЗШ №23, переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року-2018», на яскравих прикладах з власного досвіду переконала, що соціальні сервіси, інтернет-платформи, усілякі додатки-застосунки – це дуже важливо, сучасно, цікаво, необхідно і учням, і учителям. Використання нею багатого спектру комп’ютерних програм з метою створення для учнів цікавого інтернет-простору, візуалізації навчального матеріалу здивував навіть професійних техніків, які здійснювали технічне забезпечення вебінару.
Щербина Л.М., учитель української мови і літератури Першотравенської СЗШ №4, переможець обласного етапу конкурсу «Учитель року-2021», щедро поділилася різноманіттям цікавинок власних напрацювань з питань реалізації технології особистісно зорієнтованого навчання на уроках української мови і літератури, формування життєво необхідних компетентностей учнів та індивідуальної освітньої траєкторії творчого учня і вчителя: проєкти, буктрейлери, аудіозаписи, рольові ігри, інтерв’ю, відеоролики, інтерактив – це те, чим учитель зацікавлює і вмотивовує своїх учнів.
Ми, спікери, щиро вдячні усім, хто був з нами на онлайн-зв’язку, надіслав нам щирі слова вдячності, підтримав, зрозумів і запевнив, що така справа потрібна і бажана. Вдячні небайдужим учителям, які у щільному вчительському графікові знайшли час, щоб сказати добре слово своїм колегам! Дякуємо Ользі Красоті, Надії Хилай, Вікторії Палій, Ларисі Макаренко, Ользі Трачук, Любові Соколюк та усім-усім-усім! А «приз симпатій» від організаторів отримує Наталія Вікторівна Беспалько, надзвичайно творчий учитель української мови і літератури з Верхньодніпровського району за слова у фейсбуці: «Щира вдячність організаторам методичного вебінару за щедрість душевну, за позитивні емоції, за цінний досвід, можливість бачити й чути освітянський авангард, збагачувати вчительську скарбничку інноваційними перлинками». Дякуємо вам, наші щедрі колеги! Не бійтеся змінюватися, опановуйте новинками, створюйте цікавинки, оновлюйте методичні скарбнички!
З повагою і вдячністю
від імені спікерів Антоніна Сергієнко