Вшановуючи тих, хто загинув у страшні часи Голодомору 1932-1933 років, вчительська спільнота історичної освітньої галузі Дніпропетровщини 26 жовтня 2021 року разом із навчально-методичною лабораторією вивчення базових дисциплін, кафедрою соціально-гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти спільно із нашим новим партнером комунальним закладом «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради провели онлайн показ художньо-документальної стрічки, присвяченої подіям Голодомору – «Червоне намисто (2016)».
Перед початком показу із вступним словом перед вчителями історії виступили завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення базових дисциплін ДАНО Людмила Базилевська, директорка «Музею спротиву Голодомору» Лілія Богачева і автор та продюсер фільму – дніпровська журналістка Тетяна Кондрашевська.
Тетяна Кондрашевська переповіла вчителям історії сюжетну лінію фільму: цей фільм побудований на життєвій ситуації, коли щаслива сім’я позбавляється опори: зникає батько, який поїхав шукати продовольство, а мати і дочка, завдяки глибокій вірі і силі духу, виживають і чекають на його повернення додому. А також відзначила, що цей фільм і про раннє дорослішання дітей і загострене розуміння ними межі між життям і смертю.
Після його перегляду за «круглим столом» знов було продовжено творчу зустріч із співрежисеркою-постановницею фільму – Тетяною Кондрашевською (Ціопкало).
Під час обговорення фільму авторка порадила вчителям історії переглядати його разом з учнями і відмітила, що «Червоне намисто» – це художній фільм про найлютіший період Голодомору і недитяче випробування голодом у 1932–1933 роках.
Сюжет короткометражного фільму базується на реальній історії 7-річної дівчинки Антоніни із української сільської родини, яка проживала у часи Голодомору на Кіровоградщині. Без хліба, без іграшок, з надією вижити — таким запам’ятала ті місяці свого дитинства героїня фільму.
Фільм викликав значне зацікавлення серед вчительської спільноти, розбудив людські емоції та, навіть, викликав сльози. Фільм захоплює, змушує співпереживати героям і, врешті, вселяє віру в краще майбутнє.
Фільм схвалили, вчителі історії емоційно та легко за змістом його сприйняли. Вони висловили думку, що сюжет фільму сьогодні заслуговує на увагу, особливо перед днями вшанування жертв голодоморів в Україні.
Навчально-методична лабораторія вивчення базових дисциплін радить освітянам разом з учнями переглянути цей фільм, бо «Червоне намисто» — це ще й фільм, проникливий сюжет якого добре сприймається дітьми, емоційно їх не шокує, якщо порівнювати з жахливими документальними кадрами та фотографіями тих часів. У фільмі показані не найстрашніші сторінки того часу, а розкриті почуття і відчуття людей.
Після перегляду фільму та під час можливого обговореннях його сюжету із школярами, діти зможуть краще зрозуміти важливі життєві цінності. Побачений фільм стане для учнів справжнім відкриттям.
Під час обговорення фільму зі школярами, радимо відмітити, що знімався фільм «Червоне намисто» на території села Рудька, що на Царичанщині, у нашому Дніпровському краї. Акторами другого плану для фільму погодилися бути учні місцевої школи та жителі села. У Рудьці автори фільму знайшли відповідні тому часові місця «дислокації», опорою для чого став краєзнавчий музей. Завдяки експонатам цього музею було відтворено побут героїв фільму 1930-х років.
Фільм створено відеостудією «REDcProduction». Режисери-постановники фільму: Тетяна Кондрашевська, Карен Карапетян. Оператор-постановник: Олександр Аліфанов
Посилання на фільм: https://youtu.be/_3L9dN2x5GA
Посилання на сторінку фільму у Фейсбук: https://cutt.ly/YW7PTA2
Дякуємо авторам фільму за співпрацю та можливості долучитися до вітчизняного кіномистецтва через історію, а також – директорці КЗ «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради Лілії Богачовій та Валентину Рибалці, дослідникові історії Голодомору 1932-1933 років, працівникові цього ж музею, за організацію зустрічі з вчителями історії Дніпропетровщини та змістовний час, проведений разом з вчительською спільнотою.