До присутніх з привітанням звернувся завідувач кафедри соціально – гуманітарної освіти Безена Іван Михайлович, який підкреслив важливість читацької компетенції сучасного учня у формуванні позитивного гуманітарного простору.
Цікаво, що учасники марафону, які розпочали роботу ще в вересні у віртуальному просторі, побачили один одного тільки на презентації, тому ведуча зустрічі, автор проекту, керівник обласної творчої філологічної майстерні, вчитель НВК№2 м. Покров Ільчук Світлана Ернстівна запропонувала інтерактивне знайомство, і зала водночас перетворилася у своєрідний вулик, в якому обмінювалися сувенірами, задавали питання та щиро вітали один одного сто шістдесят делегатів з різних областей нашої країни.
Коли знову в залі запанувала тиша, з привітанням до присутніх звернулися учні м. Покров.
- Увага! Увага!
- Вас вітає інтелектуальний клуб «Розумники та розумниці» імені Наталії Василівни Головач!
- Ми раді бачити вас на ювілейній презентації Всеукраїнського марафону «Благодійне читання»
- П’ять років тому в СЗШ №8 м.Орджонікідзе виникла ідея об’єднати читачів всієї країни в новому проекті «Благодійне читання».
- Спочатку проектом зацікавилися навчальні заклади Дніпропетровської області, а сьогодні «Благодійне читання» - це улюблена справа учнів всієї країни.
- За п’ять років існування 85 навчальних закладів Дніпропетровської, Київської, Донецької, Харківської, Сумської, Одеської областей та республіки Білорусь читали найкращі твори світової класики та дарували книги тим, хто так потребує уваги.
- Але десять найсильніших сьогодні отримають сертифікати особливого зразку, бо пройшли всю марафонську дистанцію, тобто п’ять років брали участь у проекті.
- СЗШ №8 вже НВК №2, місто Орджонікідзе – сучасний Покров, і тільки незмінним залишається любов до книги та потреба віддавати свою любов та увагу іншим.
- Читають ті, хто впевнений, що саме книга залишається відданим другом та найдостовірнішим джерелом інформації.
- Читають ті, хто розуміє, що тільки разом – ми сила, що добро завжди перемагає зло не тільки в казках.
- Читають ті, хто впевнений, що ніякі віртуальні ігри не можуть замінити звичайні людські почуття.
- Читають ті, хто знає, що вічна книга – це єдиний шанс зберегти в собі людину
- Марафон «Благодійне читання» - це складова нового обласного проекту «Інтеркрок», який дозволяє сучасному учню пізнати нові форми навчання і зрозуміти, що отримувати знання – це здорово!
- Приєднуйтесь до нової учнівської спільноти та давайте творити добро разом!
Сертифікатами учасника марафону було нагороджено 23 навчальних заклади, а КЗ «Семенівська загальноосвітня школа Криничанського району Дніпропетровської області», КЗ «Олександропільський НВК» Солонянського району, КЗ «СЗШ №124» м. Кривий Ріг, КЗ «СЗШ№45» м. Дніпро,КЗ «СЗШ№30» м. Кам’янське, КЗ «НВК «Гімназія №11» м. Кам’янське, КЗ “Широківська СЗШ№2», КЗ «Криворізька Центрально – Міська гімназія» отримали сертифікати переможця особливого зразку за п’ятирічну участь у проекті.
Щирі слова вдячності прозвучали на адресу вчителів, які готували дітей до участі в конкурсі. Педагоги теж мали можливість познайомитися та обмінятися книгами з колегами.
А потім учні говорили про своїх вчителів: про цікаві уроки літератури, про вміння вчителя в сучасних умовах зберегти любов до літератури, про дивовижні задумки та проекти, про справжні дива на уроці, про мудрість, креативність, сучасність та неповторність педагогів. За свої усні твори учні отримували книги та дарували їх вчителям. Мабуть, це були найщасливіші хвилини.
В рамках марафону в цьому році пройшов конкурс на кращий відеоролик. Куратор цього конкурсу, вчитель КЗ «Широківська СЗШ№2» Твердохлєбова Тетяна Валеріївна, керівник обласної філологічної майстерні, створила телевізійне шоу, в якому кожен учасник побачив себе у незвичайній ролі. Вона вручила дипломи та призи переможцям, які підготувала разом з батьками учнів свого класу.
Настав час зворушливої історії про те, що кожного року учасники проекту збирають іграшки та дарують малюкам у дитячі будинки. В м. Покров відкривається притулок для дорослих, які потрапили в скрутні умови. Іграшки, які привезли діти, вирішили подарувати саме цим людям. Не тільки діти потребують уваги, дорослі теж повинні відчувати, що життя триває і кожен заслуговує на повагу.
Проект «Благодійне читання», розрахований на п’ять років, завершився, але обласний проект «Інтеркрок» має багато нових ідей.
Особливі слова вдячності від «інтеркроківців» та учасників проекту звучали на адресу Чубарової Марини Євгеніївни, методиста кафедри суспільно – гуманітарної освіти, яка протягом п’яти років опікувалася проектом та здійснювала методичне керівництво. Завдяки її зусиллям вчителі області, об’єднані у філологічні майстерні, створюють креативні сучасні комунікативні продукти.
Проект залишив море позитиву, учасники повернулися додому. Вони телефонують, згадують, розповідають… але це вже зовсім інша історія.