Ми почали з підсумків професійної діяльності вчителя – участі учнів в олімпіадному русі. Керівник обласної творчої філологічної майстерні Вінніченко Алла Сергіївна, член оргкомітету обласного етапу олімпіади з російської мови та літератури, вчитель Жовтоводської гуманітарної гімназії імені Лесі Українки, проаналізувала підсумки роботи учнів, членів журі та вчителів, які готували учасників, переможців та запропонувала деякі шляхи покращення підготовки та участі у цьому процесі.
Відомий методист області, керівник обласних творчих філологічних майстерень Гусєва Олена Володимирівна, заступник директора гімназії № 2 м.Дніпра провела методичне тренінгові заняття з підготовки учнів до олімпіади «Компетентнісна освіта для розвитку обдарованого учня».
За ініціативою керівника обласної творчої філологічної майстерні, вчителя російської мови та зарубіжної літератури Криворізької школи № 114 Дєрусової Ілони Юріївни проведений обласний конкурс на кращу розробку до 210 річниці з дня народження М.Гоголя «Струна, звенящая в тумане». Організаторка заходу представила та подякувала журі конкурсу та нагородила переможців. Захід продемонстрував, що у нас дуже багато талановитих вчителів, що вони хочуть брати участь у змаганнях, що творчість М.Гоголя безмежна, бо за нею можна творити як дорослим, так і учням. Більше восьми десятків робіт були надіслані в оргкомітет. Визначені переможці в різних номінаціях (списки додаються). Журі відмітило, що декілька робіт були позичені з інтернетних джерел, але основна кількість – це авторський креативний погляд на творчість великого українця. Всі ці роботи відзначені.
Дуже багато цікавих робіт було у номінації «Позакласна робота». Журі зібрали їх в окрему збірку, що буде зберігатися в академії (дипломи, сертифікати, призи можна отримати в 201 каб. КЗВО «ДАНО»). Ми дякуємо журі та оргкомітету конкурсу, який закінчився, та чекаємо нового.
Далі програма майстерfest була більш практичного характеру.
Керівники обласної творчої філологічної майстерні Земляна Лілія Вікторівна, учитель російської мови та зарубіжної літератури Петропавлівської СЗШ № 2, та Твердохлєбова-Мізяк Тетяна Валеріївна, учитель російської мови та зарубіжної літератури Широківської СЗШ № 2, продемонстрували елементи тренінгових заходів, які стали невід’ємною складовою навчального та виховного процесів «Роль особистості вчителя у формуванні творчого працездатного учнівського колективу» та презентували ІІ том «Калейдоскопу педагогічних ідей».
Ще у програмі була інтрига у назві виступу керівника обласної творчої філологічної майстерні Доброгорської Ірини Анатоліївни, учителя російської мови та зарубіжної літератури Криворізької школи № 26, «Методичні дегустації від Ірини Доброгорської». Опис різних форм, випробування їх на уроці, рекомендації до впровадження, що презентовано на височайшому методичному рівні – це дійсно методичні дегустації від класного філолога.
Особливо актуальна робота була представлена обласною творчою філологічною майстернею Коробової Наталії Йосипівни (Криворізька СЗШ № 59) та Безносик Наталії Григорівни (Криворізька СЗШ № 92). З 2020 року школи з російською мовою навчання переходять на українську. Допомогти філологам у цьому процесі запрошують усіх вчителів. До майстерні просять надсилати різні поради, словнички для роботи на уроці, позаурочний час, при спілкуванні на перервах тощо. Такий словничок вже представлений керівниками майстерні і був дуже позитивно зустрінутий. Це було дійсно методичне інвестування у систему викладання предметів у 10 класі, як і було заявлено у назві виступу. Для нового інтергованого курсу російської мови та літератури запропоновані практичні поради.
Завжди популярна тема запропонована майстернею Наталії Вячеславівни Пастушенко, учителя російської мови, літератури КЗО НВО № 28 м.Дніпра, «Формування культури академічної доброчесності на уроках філологічного циклу». Знаний педагог звернулась до початку формування навичок навчання учнів 5 класу. Це були цікаві моменти спостережень та професійних прийомів роботи із школярами для формування навичок самостійного та якісного навчання.
Відомий знавець у «Лінгвознавчому підході до уроку розвитку мовлення як шляху формування учнівської компетентності» Тамара Олексіївна Пінчук, учитель російської мови та літератури КЗ СЗШ № 26 м.Дніпра, запропонувала систему роботи, яка є цікавою особливо для молодих педагогів, група яких була присутньою на заході. Так закінчився перший день Майстерfest-2019. Вчителі отримали сертифікати про участь, а керівники майстерень сертифікати про проведення майстер-класів.
22 березня 2019 року – другий день Майстерfest-2019 почався з презентаційних виступів переможців фестивалю педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FESTDnipro– 2019».
«Розвиваючі завдання як засіб підвищення мотивації навчання мови» - такий був дуже цікавий виступ Сіденко Наталі Іванівни, учителя російської мови та літератури КЗО НВК № 135 м.Дніпра, – ІІІ місце обласного фестивалю.
Переможницею цього конкурсу стала Гудим Галина Іванівна, учитель російської мови та літератури КЗО СЗШ № 132 м.Дніпра. Вона презентувала свою велику роботу – зошити для 6, 8 класу «Вчитися легко» та матеріали за результатами впровадження названих комплексів.
Ми вітаємо всіх філологів, які брали участь у І фестивалі педагогічних інновацій освітян Дніпропетровщини «EDU_FESTDnipro– 2019». Вважаємо, подібний захід має бути традиційним, як і наш Майстерfest.
Продовжився другий день виступом Галини Олександрівни Пуліної, на якого завжди чекають всі вчителі нашої області. Тема її виступу: «Познание в сравнении». Аналітичне порівняння літературних творів на уроках зарубіжної літератури. Це було дійсно яскраво, інтелектуально та корисно.
Далі були дуже практичні виступи керівників криворізьких обласних творчих майстерень Доброгорської Ірини Анатоліївни «Квест у навчанні, навчання у квесті» та Дєрусової Ілони Юріївни «Воркшоп. Розвиваємо критичне мислення на уроках мови та літератури». Молоді вчительки були у захваті.
Завжди відзначаються оригінальністю виступи керівника обласної творчої філологічної майстерні з м. Покрова Ільчук Світлани Ернстівни. Не був винятком і цей за темою «Комунікативна компетентність – здорова конкуренція інтернет залежності».
Закінчувався другий день виступами представників обласної творчої філологічної майстерні, яка присвятила свою діяльність збору та поширенню творчості вчителя та учня «Дерзайте, вы талантливы!» Розвиток дитячої творчості на уроках літератури.
Маркелова Євгенія Вікторівна, учитель КЗ НВК № 137 «Ліцей – загальноосвітній навчальний заклад» м. Дніпра, Багаутдинов Олександр Миколайович, учительКЗ НВК «Ліцей - СЗШ I-III ступенів №10» м. Марганця, та Ольга Іванівна Кабірова, учитель КЗ СЗШ № 19 м. Павлограда, представили чудові приклади віршованих, прозових творів із своєї та учнівської творчості. Присутні були вражені та задоволені почутим. Керівники майстерні закликали приєднуватись та ділитись своєю та учнівською творчістю із загалом, бо це реалізація та розвиток.
Всі учасники дводенного заходу отримали сертифікати, подякували авторам обласних творчих філологічних майстерень за презентаційні матеріали та висказали впевненість про зустріч на майбутньому Майстерfest-2020.
Так було на заході 21-22 березня, але що було у виступах, ви зможете побачити за посиланням на диску у хмарині: https://drive.google.com/open?id=1-QInY5biT-v44bhaIhy5bGdN32MrEQVu