Кафедра виховання та культури здоров'я є структурним підрозділом навчально-наукового інституту педагогіки. Діяльність кафедри спрямована на формування здоров'язберігаючих компетентностей учнівської молоді у системі дошкільної, середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, підвищення освітнього рівня педагогів з базових питань здоров’я, здорового способу життя, оперативну перепідготовку кваліфікованих кадрів. Основне завдання кафедри – впровадження неперервної здоров’язберігаючої освіти в навчальні заклади області шляхом: створення освітнього середовища, сприятливого для здоров’я, навчання, успіху; впровадження сучасних інноваційних педагогічних технологій навчання здоров’ю на основі розвитку життєвих компетентностей; перетворення кожного навчального закладу області в школу дружню до дитини.
Викладацький склад кафедри – це автори численних наукових статей і навчальних посібників, колектив однодумців, які мають високий науковий та професійний потенціал. Викладачі кафедри постійно беруть участь та виступають з доповідями на міжнародних, всеукраїнських, регіональних, обласних науково-практичних та науково-методичних конференціях, семінарах; є організаторами науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, практикумів, вебінарів.
Співробітники кафедри працюють над науковою темою «Педагогічні умови застосування інноваційних технологій навчання у підготовці вчителів Нової української школи».
Крім того, забезпечують координацію курсів для: директорів та заступників директорів багатопрофільних навчальних закладів; методистів та заступників директорів з виховної роботи; вчителів предметів «основи здоров’я», «фізична культура», «креслення», «образотворче мистецтво і креслення»; вихователів груп продовженого дня; педагогів-організаторів ЗНЗ, ПТНЗ та ПНЗ; керівників гуртків спортивно-туристичного, художньо-естетичного та соціально-реабілітаційного напрямів.
Кафедра здійснює співпрацю з міжнародними організаціями для впровадження превентивних програм по профілактиці ризикової поведінки, формування здорового способу життя серед дітей і підлітків та підготовки педагогів-тренерів для їх впровадження.
Пріоритетні напрямки у роботі кафедри:
- Створення цілісної превентивної освіти, спрямованої на збереження та покращення здоров’я дітей дошкільного віку та учнівської молоді.
- Інноваційні аспекти виховання здорового способу життя та формування цінності здоров’я на основі компетентнісного підходу.
Моніторування рівня здоров’якомпетентності учнів та здоров’язберігаючих характеристик освітнього середовища.
Склад кафедри
Склад кафедри