Обласний конкурс комп`ютерної графіки «Космічний корабель» організований в межах регіональних заходів Всеукраїнського фестивалю STEM-ВЕСНА-2024 КЗВО «ДАНО» ДОР» спільно з ДОЦНТТтаУМ з метою розвитку STEM-освіти, підвищення зацікавленості дітей та юнацтва науково-технічним розвитком космічної галузі та залучення до активного використання інформаційних технологій у практичній діяльності і проходив з 08 квітня по 03 травня 2024 року.
У конкурсі взяли участь 48 учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти Дніпропетровської області віком від 10 до 18 років.
Учасники направляли Організаторам конкурсу роботи, розроблені у середовищах тривимірного моделювання у двох номінаціях: космічний корабель та космічна станція-колонія.
У номінації «Космічний корабель» організаторам надійшло 35 концептуальних проектів, що відтворюють ідеї побудови космічних кораблів для тривалих подорожей та досліджень космосу.
У номінації «Космічна станція-колонія» учасники надали 13 авторських графічних концепцій, які відтворювали авторські ідеї зі створення космічного штучного середовища існування людини з відповідною інфраструктурою.
6-7 травня 2024 року пройшло оцінювання конкурсних робіт членами журі у складі: Мізіченко Тетяни Михайлівни та Шибки Ольги Сергіївни, комунальний позашкільний навчальний заклад «Міська станція юних техніків» Дніпровської міської ради; Крижановського Сергія Михайловича, Верхньодніпровський ліцей №2 Верхньодніпровської міської ради; Мороз Олени Валеріївни, комунальний заклад позашкільної освіти «Дніпропетровський обласний центр науково–технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради»; Короп Наталії Іванівни, комунальний заклад позашкільної освіти центр дитячої та юнацької творчості Жовтоводської міської ради.
Журі провело експертну оцінку конкурсних робіт відповідно до критеріїв:
●Технічні навички – Оцінювався рівень використання графічних інструментів та технічна складність роботи.
●Творчість та оригінальність – Оцінювалося як добре робота відповідає тематиці конкурсу та на скільки оригінально учасник підійшов до теми.
●Деталізація та реалізм – Оцінювалися художні навички учасника: рівень деталізації зображення та його реалістичність.
●Композиція та кольорова гамма – Оцінювалася композиція та чи вдало підібрана кольорова гамма.
Членами журі конкурсу визначено 13 переможців: 9 – у номінації «Космічний корабель» та 4 – у номінації «Космічна станція-колонія».
Журі відзначає креативність та інноваційність наданих робіт, цікаві ідеї авторів щодо моделювання інфраструктури і комфортного середовища для роботи та відпочинку людини у космосі та бажає учасникам і їх керівникам нових творчих здобутків.
Рекомендуємо використати роботи переможців у викладанні МІК «STEM», інтегрованих курсів з природознавства, мистецтва та в різноманітних проєктах, присвячених дослідженню космосу та космічної інженерії.
Переможці Конкурсу відзначені дипломами КЗВО «ДАНО» ДОР», усі інші учасники – дипломами учасника.