14 травня 2024 року пройшов І Всеукраїнський науково-практичний семінар з міжнародною участю «Молода Україна» з нагоди 175-річчя від дня народження Олени Пчілки.
Співорганізатори науково-практичного семінару: Міністерство освіти і науки України, Заклад вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського, КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР», Інститут Східнослов’янських Філологій Університету Адама Міцкевича у Познані (Республіка Польща).
У тісній співпраці з закладами освіти України за зарубіжжя, кафедра соціально-гуманітарної освіти активно впроваджує нові ідеї, залучає фахівців, викладачів і студентів, сприяє збереженню української традиції та становленню національно-патріотичної свідомості в наукових колах та громадах. На семінарі всебічно досліджували життєвий і творчий шлях першої в Україні жінки-академіка, першої жінки-націоналістки, модниці і феміністки Олени Пчілки: національно-патріотичні ідеї, епістолярна спадщина, літературна традиція, зв`язок поколінь, формування мовної норми на зламі століть і сьогодні – доповіді учасників ясраво, ґрунтовно, доступно доводять необхідність подальших заходів у тісній співпраці.
Захід здійснено в рамках НДР кафедри соціально-гуманітарної освіти комунального закладу вищої освіти «Дніпровська академія неперервної освіти» Дніпропетровської обласної ради» за темою: «Особистість в освітньому середовищі сучасного суспільства»/ «Personality in the Educational environment of modern society», зареєстровану в ДНУ УкрІНТЕІ за номером 0123U104510 (період: 2023-2028 роки), за напрямком мовно-літературної освітньої галузі, збереження й розвиток національної культури, національно-патріотичного виховання молоді та доручення до активного читання національної спадщини.
Від закладів освіти Дніпропетровщини виступили із доповідями:
- «Українське слово ХІХ століття зі спадщини Олени Пчілки», Федіна Олена Володимирівна, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри соціально-гуманітарної освіти КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР»;
- «Формування національної свідомості», Соснова Мирослава Андріївна, кандидатка педагогічних наук Відокремленого структурного підрозділу «Дніпровський фаховий коледж інженерії та педагогіки Українського державного університету науки і технологій».
За підсумками роботи науково-практичного семінару прийнято резолюцію із
розбудови сучасного наукового та освітнього середовища в контексті української
національної ідентичності.