Електронна книга містить два розділи – драматургічний та музичний. До першого увійшли п’єси майже 30 письменників України та Польщі, другого – пісні на поезії українських класиків літератури – Т. Шевченка, Л. Українки та сучасних українських поетів. Даний посібник призначений на допомогу вчителям закладів освіти, які будуть з 1 вересня 2022 року викладати інтегрований міжпредметний курс «Драматургія і театр» (інтеграція літератури й мистецтва) у 5-6 класах Нової української школи. Він буде корисним для читання і застосування у практиках вчителям, батькам, здобувачам освіти, громадянам України та зарубіжжя. Матеріали зорієнтовано на розвиток життєвих компетентностей, групової роботи, формування навичок говоріння, формування творчого середовища, колективу для реалізації освітнього проекту, психологічного позитивного клімату співпраці, толерантності і взаємної поваги. Це буде помічником у подоланні негативних чинників військового стану та діяльності молодого покоління у важкі часи сьогодення.
У презентаційному заході взяли участь освітяни, письменники та митці міста й області.
Гостей привітала директор закладу Ольга Прокопович-Ткаченко, адже саме фахівці закладу надали технічну допомогу у створенні книги. Про творчу й організаційну роботу із створення посібника розповіли автори проєкту – к.філос.н., доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарної освіти Дніпровської академії неперервної освіти Іван Безена та методист Академії, письменниця Еліна Заржицька. Письменниця, журналістка, літературний та арт-критик, психолог Ольга Рєпіна поділилася, як працювала над п'єсами «Історія синього чайника» та «Курячий бог».
В рамках презентації посібника, працівники бібліотеки підготували лялькову виставу на основі твору розміщено в даному посібнику за п’єсою Лариси Омельченко «Наша книжечка охайна – вірна подруга дітей». Сучасна байкарка Олена Федіна розказала про перший досвід створення віршованої п’єси «Козацька слава», за мотивами раніше написаної казки про козаків письменницею Еліною Заржицькою.
Людмила Сердюковська, яка є авторкою романів на животрепетні теми сьогодення, розказала, що тематика пʼєси – про небезпеки, що очікують дитину в інтернеті – була погоджена з 12-річним сином.
До учасників презентації із відеозверненнями звернулися автори посібника: Сергій Коловоротний (Польща), Тетяна Череп-Пероганич (Київ), Тала Владимирова (Запоріжжя-Львів) та Тая Цибільська (Кременчук).
Відмінник культури України, член Асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки, лауреат музичної премії ім. Віталія Кирейка, завідувачка музично-теоретичним відділом Дніпровської дитячої музичної школи №3 Валентина Фалькова і член Конгресу літераторів України та Асоціації композиторів Дніпропетровської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки Олена Швець-Васіна привітали присутніх виконанням мелодій і пісень. Ноти цих творів, у числі багатьох інших, увійшли до електронного збірника. Крім того, на присутніх очікував приємний сюрприз. Композиторки написали і вперше презентували дві пісні, які написали на рядки поезій письменниці із Кам’янського Марії Дружко.
Наостанок директор та художній керівник творчого об’єднання «Телетеатр», лауреат театрального фестивалю «Січеславна», кінофестивалю «Кіноголос», член Національної спілки театральних діячів України Ольга Волошина дала професійну оцінку збірнику «Мистецтво сценічного слова». Вона зазначила, що цей електронний посібник дуже потрібний для сучасної української школи, сучасного педагога, культурного та творчого розвитку українських дітей та підлітків.
Творча група всебічно дотримується принципів відкритості і доступності до підготовлених видань всіма бажаючими громадянами: вчителями, здобувачами освіти, батьками, всіма зацікавленими особами в Україні та за кордоном. Всі учасники презентації підтвердили свою готовність до реалізації нових цікавих і актуальних проектів направлених на підсилення національно-патріотичного виховання дітей і молоді.
Електронний методичний посібник знаходиться у відкритому доступі за наступним посиланням: - http://biblio-child.dp.ua/elektronni-knyhy