19-20 листопада 2020 року у м. Київі відбулася Конференція з міжнародною участю «Впровадження комплексної сексуальної освіти і принципів гендерної рівності: перспективи в Україні 21-го століття», за підтримки представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України. У конференції та засіданні робочої групи брали участь завідувачка НМЛЗТ Ірина Кобзєва та методист НМЛЗТ Олександра Бєлєніннік.
Під час конференції були презентовані результати соціологічного дослідження «Обізнаність та ставлення вчителів/ок і батьків до комплексної сексуальної освіти» і створено платформу для відкритого та фахового діалогу між керівниками освіти, педагогами, психологами, вченими, медиками, молоддю і батьками щодо вибору оптимальної стратегії розвитку комплексної сексуальної освіти.
Окремим завданням конференції стала підтримка цілісної концепції реформування освіти, зокрема її важливу складову з розвитку ключових компетенцій молоді в галузі здоров’я і безпеки. Були поставлені та частково отримані відповіді на такі запитання: Хто повинен займатися сексуальною освітою дітей, підлітків та молоді? Як про «це» говорити в кожному віці? Що включає поняття «комплексна сексуальна освіта»? Досвід якої країни переймати? Які теми межують з сексуальністю? Як займатися профілактикою не переходячи до розбещення? Яку користь несе така освіта сучасним дівчатам і хлопчикам? І ще багато іншого…
Підсумками Конференції стали Резолюція та перелік пропозицій щодо оптимальної стратегії впровадження комплексної сексуальної освіти і гендерної компетенції молоді України.